2023թ. փետրվարին եկամուտ ստացող աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է 692 266. Աճը՝ 7,1 տոկոս. ՊԵԿ
Հարկ վճարողների կողմից 2023 թվականի փետրվար ամսվա համար ներկայացված եկամտային հարկի և սոցիալական վճարի ամսվա տվյալներով` եկամուտ ստացող աշխատատեղերի թվաքանակը կազմել է 692 266, ինչը գերազանցել է նախորդ տարվա նույն ամսվա ցուցանիշը` 46 189-ով կամ 7.1%-ով:
Պետական եկամուտների կոմիտեից հայտնում են, որ միաժամանակ Կոմիտեն հայտնում է, որ հարկ վճարողների կողմից դուրս գրված հաշվարկային փաստաթղթերի (այդ թվում` ՀԴՄ կտրոնների) տվյալներով` 2023 թվականի մարտ ամսվա ընթացքում իրականացվել է 53.7 մլն գործարք` 917.6 մլրդ ՀՀ դրամ արժեքով, ինչը գերազանցում է նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի ցուցանիշը` քանակային 6.3 մլն գործարքով կամ 13.3%-ով, իսկ արժեքային` 216.9 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 31.0%-ով:

Комитет госдоходов Армении: Число приносящих доходы рабочих мест в феврале составило 692266
Согласно представленным налогоплательщиками данным по подоходному налогу и социальным отчислениям за февраль 2023 года, число приносящих доход рабочих мест составило 692266, что превышает показатель того же месяца прошлого года на 46189 или 7,1%.
Как сообщили в пресс-службе КГД республики, согласно выписанным налогоплательщиками расчетным документам (включая чеки ККА), в марте 2023 года было осуществлено 53,7 млн. сделок, что в количественном выражении составило 917,6 млрд. драмов и превышает показатель того же периода предыдущего года на 6,3 млн. или 13,3%, а в ценовом выражении – на 216,9 млрд. драмов или 31%.