Տեղ համայնքում ֆիքսվել են ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու հանցավոր արարքները (Տեսանյութ)
Տեղ համայնքում ֆիքսվել են ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու հանցավոր արարքները։ Այդ մասին հայտնում է ՀՀ նախկին ՄԻՊ, «Թաթոյան» հիմնադրամի տնօրեն Արման Թաթոյանը․
«Սյունիքի Տեղ համայնքում մեր փաստահավաք առաքելության ընթացքում ֆիքսել ենք ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու նրանց հանցավոր արարքները, որոնք հակասում են միջազգային նորմերին։ Բոլոր փաստերն ու ապացույցները մանրամասն վերլուծվել են, դրանք առաջիկայում կուղարկվեն նաև միջազգային կառույցներին», - գրել է նա։

В общине Тех зафиксированы незаконные вторжения и преступные действия азербайджанских вооруженных сил: Арман Татоян
В общине Тех зафиксированы незаконные вторжения и преступные действия азербайджанских вооруженных сил. Как пердает NEWS.am об этом сообщает бывший омбудсмен Армении, директор Фонда ''Татоян'' Арман Татоян.
''В ходе нашей миссии по установлению фактов в общине Тех в Сюнике мы зафиксировали незаконные вторжения азербайджанских вооруженных сил и их преступные действия, которые противоречат международным нормам. Все факты и доказательства были тщательно проанализированы, в ближайшее время они будут направлены в международные структуры'', - написал он.