ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն իրար հետ չեն խոսում. Փաշինյան
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝  այս մասին ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱԺ-ում ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2022 թվականի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցի քննարկման իր եզրափակիչ ելույթում՝ անդրադառնալով ընդդիմության՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ներքո բանակցությունների վերաբերյալ դիտարկումներին:
«ԵԱՀԿ Մինսկի համանախագահներն իրար հետ չեն խոսում: Ասում են՝ «ես իր հետ չեմ խոսի, նույն սեղանի շուրջ չեմ նստի»: ՀՀ իշխանությանն ասեք ձևը՝ պարտադրելու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներին իրար հետ նստելու մի սեղանի շուրջ»,-ասաց Փաշինյանը:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ не разговаривают друг с другом: Пашинян
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ не разговаривают друг с другом. Как сообщает Арменпресс, об этом в Национальном Собрании, в ходе обсуждения доклада “О ходе и итогах исполнения в 2022 г. программы правительства Армении (2021-2026)”, сказал премьер-министр Никол Пашинян, коснувшись замечаний оппозиционных депутатов относительно переговоров под эгидой Минской группы ОБСЕ.
''Сопредседатели Минской группы ОБСЕ не разговаривают друг с другом. Они говорят: ''Я не буду с ним разговаривать, я не сяду с ним за один стол''. Скажите властям Армении, как заставить страны-сопредседатели Минской группы ОБСЕ сесть вместе за один стол'', - сказал Пашинян.