Հայաստանի ուղղությամբ բնական գազի մատակարարումը ժամանակավորապես դադարեցվել է
Հայաստանի ուղղությամբ բնական գազի մատակարարումը մի քանի օրով դադարեցվել է, հայտնում է «Գազպրոմ Արմենիա» ընկերությունը։
««Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» մայրուղային գազատարի վրա ՌԴ Ստավրոպոլի տարածաշրջանում պլանային վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով մայիսի 1-ին ժամը 08։00-ից մինչև մայիսի 4-ի ժամը 20։00-ն դադարեցվել է նշված գազատարով Հայաստան բնական գազի մատակարարումը:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների հաշվին»,– ասված է հաղորդագրությունում:

"Газпром-Армения" сообщает о приостановлении на 4 дня подачи природного газа в Армению
Компания "Газпром-Армения" сообщила о временном приостановлении в связи с проведением плановых ремонтных работ на магистральном газопроводе "Северный Кавказ - Закавказье", передает Sputnik Армения.
"С 08:00 часов 1 мая до 20:00 часов 4 мая на магистральном газопроводе "Северный Кавказ - Закавказье" Ду1400мм на территории Ставропольского края РФ будут проведены плановые ремонтные работы, в связи с чем будет приостановлена подача природного газа в Армению по указанному газопроводу", - говорится в сообщении компании.
Бесперебойное и надежное газоснабжение потребителей республики в указанный период будет осуществляться без ограничений за счет внутренних резервов.