Երևանը 2024 թվականին կհյուրընկալի ՎԶԵԲ-ի ամենամյա հավաքը
Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի ամենամյա հավաքը 2024 թվականին տեղի կունենա Երևանում։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի մամուլի ծառայությունը։
Նշվում է, որ Բանկը Հայաստանի կառավարության հետ փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրել իր հավաքը հաջորդ տարի Երևանում անցկացնելու մասին։
Հուշագիրը Սամարղանդում ստորագրել են ՎԶԵԲ-ի գլխավոր քարտուղար Կազուհիկո Կոգուչին և Հայաստանի ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը։
Երևանում կայանալիք հավաքը կլինի Բանկի 33-րդ հավաքը։ Ամենամյա հավաքները Բանկի օրացույցում ամենակարևոր միջոցառումն է։
Հավաքի ընթացքում կկայանա Բանկի կառավարման խորհրդի նիստը, որը Բանկի բարձրագույն մարմինն է։
Հավաքի ընթացքում նախատեսված է նաև բիզնես ֆորում, որին կմասնակցեն բիզնեսի ներկայացուցիչներ, ներդրողներ, պետական չինովնիկներ, լրատվամիջոցներ․ նրանք կմասնակցեն պանելային քննարկումների։

Ереван в 2024 году примет ежегодное собрание ЕБРР
Отмечается, что Банк с правительством Армении подписал меморандум о взаимопонимании по проведению собрания 2024 года в Ереване.
Меморандум подписали в Самарканде генеральный секретарь ЕБРР Кадзухико Когучи и министр финансов Армении Ваге Ованнисян.
Собрание, которое пройдет в Ереване, является 33-м собранием банка. Ежегодные собрания – самое важное событие в календаре Банка.
В ходе собрания состоится заседание Правления Банка, являющегося высшим органом Банка.
В рамках собрания запланирован также бизнес-форум, в панельных дискуссиях которого примут участие представители бизнеса, властей, СМИ и инвесторы.