Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Կատարի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատրյանը Կատարի Պետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատանը հանդիպել է Կատարի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահը մանրամասներ է ներկայացրել Հայաստանում և տարածաշրջանում ընթացող մի շարք իրողությունների, Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի, Հայաստանի ներքին ու արտաքին մարտահրավերների վերաբերյալ:
Հանրապետության նախագահը պատասխանել է հայ համայնքի ներկայացուցիչներին հուզուղ հարցերին, կարևորել Հայաստանի և Սփյուռքի միջև կապերի ամրապնդման անհրաժեշտությունը, անդրադարձել սփյուռքահայերի կողմից Հայաստանում բիզնես և տնտեսական գործունեություն իրականացնելու հնարավորությանը և այլ հարցերի:

Ваагн Хачатурян встретился с представителями армянской общины Катара
Президент Республики Ваагн Хачатурян встретился с представителями армянской общины Катара в посольстве Республики Армения в Государстве Катар.
Президент представил подробности по ряду имеющих место в Армении и регионе реалий, по Нагорно-Карабахской проблеме, а также по поводу внутренних и внешних вызовов Армении.
Президент Республики ответил на волнующие представителей армянской общины вопросы, подчеркнул необходимость укрепления связей между Арменией и Диаспорой, рассказал о возможности для армян Диаспоры осуществлять бизнес и экономическую деятельность в Армении, коснулся других вопросов.