ՊՆ-ն հերքում է տեղեկությունը, թե ներքին կարգով որոշ մարդիկ ազատվել են վարժական հավաքներին մասնակցելուց
Մամուլում այսօր տեղեկություն էր տարածվել, թե պաշտպանության նախարարությունը ներքին կարգով բազմաթիվ մարդկանց «բրոնյաներ» է տվել՝ ազատելով պատերազմական գործողություններին և վարժական հավաքներին մասնակցությունից։
Aysor.am-ի հետ զրույցում ՊՆ մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանը հերքեց այդ տեղեկությունը։
«Պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ նման բան չկա, դա չի համապատասխանում իրականությանը», - ասաց Թորոսյանը։
«Եթե գիտեք նման մարդու, ով ազատվել է վարժանքներից, ասեք: Դա օրենքով սահմանված կարգով վերաբերում է բոլորին», - նշեց Թորոսյանը:
Նշենք, որ, ըստ մամուլի, «բրոնյաներ» են տրամադրվել Ազգային ժողովի, նախարարության աշխատակիցներից մինչև մասնավոր ընկերություններում աշխատող որոշ անձանց։

Минобороны опровергает сведения о том, что некоторые люди во внутреннем порядке освобождены от участия в учебных сборах
Сегодня в СМИ распространилась информация о том, что министерство обороны во внутреннем порядке предоставило многочисленным людям «бронь» от призыва в армию во время военных действий и участия в учебных сборах.
В беседе с Aysor.am пресс-секретарь Минобороны Арам Торосян опроверг эту информацию.
"Официально заявляем, что подобного нет, информация не соответствует действительности", - сказал Торосян.
"Если знаете такого человека, кто освобожден от учебных сборов, скажите. Это касается всех, в установленном законом порядке", - отметил он.
Отметим, что согласно СМИ, "бронь" от мобилизации была предоставлена от сотрудников Национального Собрания, министерств до некоторых лиц, работающих в частных компаниях.