Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ընդունել է «Լիդիան Արմենիա» ընկերության տնօրենների խորհրդի անդամ Ջեֆֆրի Քոուչին, «Լիդիան Արմենիա» ընկերության գործադիր տնօրեն Հայկ Ալոյանին և «Ըլայդ Գոլդ Քորփ.» ընկերության հիմնադիր, գործադիր տնօրեն և նախագահ Ջասթին Դիբբին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարության մամուլի ծառայությունից։
Հյուրերը տեղեկացրել են փոխվարչապետին Ամուլսարի ծրագրի համատեղ իրականացման մտադրության մասին: Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են Ամուլսարի հանքավայրի շինարարության վերսկսման ժամկետների, շահագործման մեկնարկի ակնկալվող ժամկետների, ներդրումային ծրագրի ֆինանսավորման ընթացքի և պետություն-ընկերություն համագործակցության հետ կապված հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է Ամուլսարի հանքավայրի շահագործումը` բնապահպանական և սոցիալական կառավարման միջազգային լավագույն ստանդարտներին համապատասխան:

Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял члена совета директоров компании ''Лидиан Армения'' Джеффри Коуча, исполнительного директора компании ''Лидиан Армения'' Айка Алояна и основателя и директора компании ''Элайд Голд Корп.'' Джастина Дибби. Как передает Aysor.am, об этом соообщает пресс-служба правительства Армении.
''Гости проинформировали о намерении совместной реализации Амулсарской программы. В ходе встречи собеседники обсудили сроки возобновления строительных работ, предполагаемые сроки начала эксплуатации рудника, процесс финансирования инвестиционной программы и сотрудничества государства с компанией.
Обоюдно подчеркнута важность эксплуатации Амулсарского рудника в соответствии с лучшими международными экологическими стандартами и принципами социального управления'', - говорится в сообщении.