Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթեց Ուելսի ընտրանուն
Հունիսի 16-ին Ուելսի մայրաքաղաք Քարդիֆում կայացավ ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպումը: Մեր ընտրանին հաղթեց մրցակցին 4:2 հաշվով: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ-ի պաշտոնական կայքը:
Ուելս-Հայաստան՝ 2:4 (1:2)
Քարդիֆ, «Քաղաքային» մարզադաշտ
Մրցավար՝
Գեորգի Կաբակով
Գոլերը՝ Ջեյմս, 10, Սելարայան, 19, 75, Ռանոս, 30, 66, Վիլսոն, 72
Զգուշացումներ՝ Ռանոս, 67, Մեֆամ, 70, Տիկնիզյան, 70, Չանչարևիչ, 78, Մկրտչյան, 84, Վիլյամս, 85, Բալեկյան, 90+6
Հեռացում՝ Մուր, 78
Ուելս
12. Դենի Ուորդ, 4. Բեն Դևիս, 5. Քրիս Մեֆամ, 6. Ջո Ռոդոն (3. Նեկո Վիլյամս,67), 8. Հարի Վիլսոն (19. Թոմ Բրեդշոու, 82), 9. Բրենան Ջոնսոն (7. Դեյվիդ Բրուքս, 70), 10. Աարոն Ռեմզի (ա) (16. Ջո Մորել, 67), 13. Կիֆեր Մուր, 14. Քոնոր Ռոբերտս, 15. Իթան Ամպադու, 20. Դենիել Ջեյմս (23. Նեյթան Բրոդհեդ, 82)
Պահեստայիններ՝ 1. Ուեյն Հեննեսի, 21. Ադամ Դեյվիս, 2. Մորգան Ֆոքս, 11.Լյուկ Հերիս, 17. Ջորդան Ջեյմս, 18. Բեն Կաբանգո, 22. Լիամ Քալեն
Գլխավոր մարզիչ՝ Ռոբ Փեյջ
1. Օգնյեն Չանչարևիչ, 2. Անդրե Չալըշըր (3. Վարազդատ Հարոյան, 62), 4. Գեորգի Հարությունյան, 5. Ստյոպա Մկրտչյան 6. Ուգոչուկվու Իվու 8. Էդուարդ Սպերցյան (ա) 10. Լուկաս Սելարայան (14. Նորբերտո Բրիսկո Բալեկյան, 75), 11.Տիգրան Բարսեղյան (23. Վահան Բիչախչյան, 62), 17. Հրանտ-Լեոն Ռանոս (9. Արթուր Սերոբյան, 88), 20. Արտակ Դաշյան, 21. Նաիր Տիկնիզյան
Պահեստայիններ՝ 12. Ստանիսլավ Բուչնև, 16. Արսեն Բեգլարյան, 7. Ժիրայր Շաղոյան, 13.Դավիդ Դավիդյան, 15. Ժիրայր Մարգարյան, 18. Հովհաննես Հարությունյան, 19. Վբեյմար Անգուլո, 22. Էրիկ Փիլոյան

Национальная сборная Армении обыграла команду Уэльса
16 июня в столице Уэльса, Кардиффе, состоялся матч отборочного группового этапа чемпионата Европы УЕФА 2024 г. Уэльс - Армения. Наша сборная победила соперника со счетом 4:2. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Уэльс-Армения: 2:4 (1:2)
Кардифф Сити Стадион
Георгий Кабаков
Голы: Джеймс, 10, Уилсон, 72 - Селараян, 19, 75, Ранос, 30, 66,
Предупреждения: Мефам, 70, Уильямс, 85 - Ранос, 67, Тикнисян, 70, Чанчаревич, 78, Мкртчян, 84, Балекян, 90+6.
Удаление: Мур, 78.
Уэльс
12. Дэнни Уорд, 4. Бен Дэвис, 5. Крис Мефам, 6. Джо Родон (3. Неко Уильямс, 67), 8. Гарри Уилсон (19. Том Брэдшоу, 82), 9. Бреннан Джонсон (7. Дэвид Брукс , 70), 10. Аарон Рэмзи (кап.) (16. Джо Моррелл, 67), 13. Кифер Мур, 14. Конор Робертс, 15. Итан Ампаду, 20. Дэниел Джеймс (23. Натан Бродхед, 82)
Запасные: 1. Уэйн Хеннесси, 21. Адам Дэвис, 2. Морган Фокс, 11. Люк Харрис, 17. Джордан Джеймс, 18. Бен Кабанго, 22. Лиам Каллен
Главный тренер: Роб Пейдж
1. Огньен Чанчаревич, 2. Андре Чалышыр (3. Вараздат Ароян, 62), 4. Георгий Арутюнян, 5. Степа Мкртчян 6. Угочукву Иву 8. Эдуард Сперцян (кап.) 10. Лукас Селараян (14. Норберто Бриско Балекян, 75 ), 11. Тигран Барсегян (23. Ваан Бичахчян, 62), 17. Грант-Леон Ранос (9. Артур Серобян, 88), 20. Артак Дашян, 21. Наир Тикнизян
Запасные: 12. Станислав Бучнев, 16. Арсен Бегларян, 7. Жирайр Шагоян, 13. Давид Давидян, 15. Жирайр Маргарян, 18. Оганес Арутюнян, 19. Вбеймар Ангуло, 22. Эрик Пилоян