Արմեն Գրիգորյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Իրանի դեսպան Աբբաս Բադախշան Զոհուրիի հետ
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ն.Գ. Աբբաս Բադախշան Զոհուրիին՝ ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը Հայաստանում:
ԱԽ գրասենյակից հայտնում են, որ ԱԽ քարտուղարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ այս տարիներին ցուցաբերած աջակցության համար և մաղթել հաջողություններ հետագա աշխատանքներում:
Արմեն Գրիգորյանը կարևորել է համատեղ կատարված աշխատանքը՝ հույս հայտնելով, որ երկկողմ հարաբերությունները կշարունակեն ինտենսիվ զարգանալ ի բարօրություն երկու ժողովրդների:
Դեսպանը նշել է, որ հայ-իրանական երկկողմ հարաբերությունները հիմված են պատմամշակութային հարուստ անցյալի վրա և վերջին տարիների սերտ փոխգործակցությունը դրա վառ ապացույցն է: Պարոն դեսպանն ընդգծել է, որ Հայաստանից իր հետ տանում է միայն ջերմ հուշեր:

Армен Григорян провел прощальную встречу с послом Ирана в Армении Аббасом Бадахшаном Зохури
Секретарь Совета безопасности РА Армен Григорян принял чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Аббаса Бадахшана Зохури, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.
Как передает ''Арменпресс'', со ссылкой на сообщение СБ РА, Армен Григорян поблагодарил посла за оказанную им в эти годы поддержку и пожелал ему успехов в дальнейшей работе.
Армен Григорян особо отметил совместную работу, выразив надежду, что двусторонние отношения будут и впредь интенсивно развиваться во благо двух народов.
Посол отметил, что армяно-иранские двусторонние отношения основаны на богатом историческом и культурном наследии, и тесное сотрудничество последних лет является ярким тому подтверждением. Он подчеркнул, что уезжает из Армении, увозя лишь теплые воспоминания.