Հայ-ռուսական համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նիստը կանցկացվի Իրկուտսկում
Հայ-ռուսական համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 37-րդ նիստը տեղի կունենա հաջորդ շաբաթ Իրկուտսկում։ Տեղեկությունը հրապարակվել է ՀՀ խորհրդարանի կայքում։
«Հուլիսի 19-22-ը Իրկուտսկ կգործուղվի Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանի գլխավորած պատվիրակությունը՝ մասնակցելու Հայաստանի Ազգային ժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի միջև համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի 37-րդ նիստին»,- նշված է հաղորդագրության մեջ։
Խորհրդարանի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի փոխխոսնակից, պատվիրակության կազմում են ութ պատգամավորներ, այդ թվում՝ ընդդիմադիր «Հայաստան» խմբակցությունից։

Заседание армяно-российской межпарламентской комиссии пройдет в Иркутске
Очередное заседание армяно-российской межпарламентской комиссии по сотрудничеству пройдет на следующей неделе в Иркутске, сообщается на сайте армянского парламента.
"Для участия в 37-м заседании межпарламентской комиссии по сотрудничеству между Национальным собранием Армении и Федеральным Собранием Российской Федерации в Иркутск 19-22 июля будет направлена делегация во главе с вице-спикером Акопом Аршакяном", - отмечается в сообщении.
В состав делегации помимо вице-спикера включены восемь армянских депутатов, в том числе от оппозиционной фракции "Армения".