Թրամփը Բայդենին անվանել է «ամենակոռումպացված նախագահն» ԱՄՆ պատմության մեջ
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը պետության ներկա ղեկավար Ջո Բայդենին անվանել է «Միացյալ Նահանգների ամենակոռումպացված նախագահը» եւ կոչ է արել երկրի օրենսդիրներին գործի անցնել։ Քաղաքական գործիչն իր տեսակետը ներկայացրել է երկուշաբթի, փոխանցում է News.am-ը։
«Ջո Բայդենն ամենակոռումպացված նախագահն է Միացյալ Նահանգների պատմության մեջ, դրա անհերքելի ապացույցներն ամեն օր ներկայացվում են Ներկայացուցիչների պալատում»,- գրել է Թրամփն իր Truth Social սոցցանցում։
Նախկին նախագահը նաեւ հարց է տվել, թե ինչու ԱՄՆ Կոնգրեսի Սենատի հանրապետականները «մինչեւ այժմ հանդես չեն եկել եւ չեն դատապարտել խարդախանման Ջո Բայդենին եւ ձախ արմատական դեմոկրատներին, ֆաշիստներին ու մարքսիստներին երկրի [ԱՄՆ-ի] դեմ իրենց հանցավոր գործողությունների համար, իսկ նրանցից ոմանց արարքները՝ նաեւ հենց իր դեմ։ «Որքա՞ն է Ամերիկան սպասելու, մինչեւ որ Սենատը սկսի գործել»,- նշել է քաղաքական գործիչը։
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Քեւին Մակքարտին (հանրապետական Կալիֆոռնիա նահանգից) ավելի վաղ հայտարարել էր, որ օրենսդիրները մտադիր են հետաքննություն իրականացնել Բայդենին իմփիչմենթ հայտարարելու համար՝ արտասահմանում կոռուպցիոն սխեմաներին նրա ընտանիքի ներգրավվածության պատճառով։

Трамп назвал Байдена ''самым коррумпированным'' президентом в истории США
Бывший президент США Дональд Трамп назвал нынешнего главу государства Джо Байдена ''самым коррумпированным'' президентом Соединенных Штатов и призвал законодателей страны действовать. Свою точку зрения политик изложил в понедельник, передает News.am
''Джо Байден - самый коррумпированный президент в истории Соединенных Штатов, неопровержимые доказательства тому каждый день предъявляются в Палате представителей'', - написал Трамп в своей соцсети Truth Social.
Экс-президент также задался вопросом, почему республиканцы в Сенате Конгресса США ''до сих пор не выступили и не осудили жуликоватого Джо Байдена и радикально левых демократов, фашистов и марксистов за их преступные действия против страны [США]'', а поступки некоторых из них - и против него самого. ''Как долго Америке придется ждать, пока Сенат начнет действовать?'' - отметил политик.
Спикер Палаты представителей Конгресса США Кевин Маккарти (республиканец от штата Калифорния) ранее заявил, что законодатели намерены провести расследование для вынесения импичмента Байдену из-за вовлеченности его семьи в коррупционные схемы за рубежом.