Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները փորձում են Արցախի քաղաքացիների մեջ խուճապ տարածել․ Արցախի ԱԱԾ
Վերջին օրերին Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները սոցիալական ցանցերի միջոցով հերթական տեղեկատվական գրոհն են սկսել Արցախի Հանրապետության բնակչության հանդեպ։ Այս մասին հայտնել է ԱՀ ԱԱԾ-ն։
«Հայերեն գրառումներով փորձում են «քաղաքացիության», «բարձր աշխատավարձի», «իրավունքների պաշտպանվածության» վերաբերյալ կեղծ թեզերով ու խոստումներով հոգեբանական ճնշում գործադրել և խուճապ տարածել բնակչության մեջ։
Մեկ այլ հրապարակումով ադրբեջանական օգտատերերը տարածել են պատերազմին ենթադրաբար մասնակցած՝ Արցախի բնակիչների ցանկ՝ կեղծ մեղադրանքներով:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը կոչ է անում չարձագանքել նման գրառումների, չհրապարակել Արցախի քաղաքացիների անձնական տվյալներ, չտրվել կեղծ լուրերի, պահպանել սառնասրտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին։
Կասկածելի բնույթի գրառումների հանդիպելու դեպքում անհապաղ դիմեք ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությանը կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Спецслужбы Азербайджана пытаются сеять панику среди граждан Арцаха: СНБ Республики Арцах
В последние дни спецслужбы Азербайджана предприняли очередную информационную атаку против народа Республики Арцах через социальные сети. Как передает Artsakhpress.am, об этом говорится в заявлении Службы национальной безопасности Республики Арцах.
"Ложными тезисами и обещаниями о "гражданстве", "высокой зарплате", "защите прав" постами на армянском языке пытаются оказать психологическое давление и сеять панику среди населения.
В другой публикации азербайджанские пользователи поделились списком жителей Арцаха, якобы участвовавших в войне, с ложными обвинениями.
Служба национальной безопасности Республики Арцах призывает не реагировать на подобные сообщения, не публиковать личные данные граждан Арцаха, не поддаваться на фейковые новости, сохранять спокойствие и следить за официальными новостями.
Если вы столкнетесь с какими-либо подозрительными публикациями, немедленно обращайтесь в Службу национальной безопасности Республики Арцах или звоните по телефонам горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26", - говорится в сообщении.