ԵՄ դիտորդը պատսպարվել է հայկական խրամատում Ադրբեջանի կրակոցների ժամանակ (ՏԵՍԱՆՅՈւԹ)
Armenian Military Portal տելեգրամյան ալիքը տեսանյութ է տարածել, որը հաստատում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, որ Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակել են Վերին Շորժայի ուղղությամբ պարեկություն իրականացնող ԵՄ դիտորդների և նրանց ավտոմեքենայի ուղղությամբ, հայտնում է Արմենպրես-ը:
Չնայած ԵՄ դիտորդական առաքելությունը հերքել էր Հայաստանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը՝ տեսանյութում ԵՄ դիտորդներից մեկը պատմում է, որ դիմացի բլրից, որտեղ ադրբեջանական դիրքերն են, կրակում են իրենց ավտոմեքենայի ուղղությամբ, իսկ  իրենք հիմա խրամատներում են և սպասում են լրացուցիչ տեղեկատվության։
Տեսանյութի տարածումից հետո Հայաստանում ԵՄ առաքելությունը ջնջել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարության հաղորդագրությունը հերքող գրառումը։

Наблюдатель ЕС укрылся в армянском окопе во время стрельбы со стороны Азербайджана (ВИДЕО)
Telegram канал  Armenian Military Portal поделился видео, подтверждающим сообщение Минобороны Республики Армения о том, что подразделения ВС Азербайджана стреляли в сторону наблюдателей ЕС, проводящих мониторинг, и их патрульной машины в направлении Верин Шоржа, передает Арменпресс.
Хотя миссия наблюдателей ЕС опровергла сообщение Минобороны Армении, на видео один из наблюдателей ЕС говорит, что они обстреливают их машину с противоположного холма, где находятся азербайджанские позиции, а они сейчас находятся в окопах и ждут дополнительной информации.
После распространения видео миссия ЕС в Армении удалила пост, опровергающий сообщение Минобороны Армении.