Ամբողջովին կեղծիք և ապատեղեկատվություն է․ Արցախի ՊԲ-ն՝ Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրության մասին
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորագրությունն այն մասին, թե իբր 11:55-ին կրակային աջակցմամբ հայկական կողմը փորձել է ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել, որոնք իբր խափանվել են ադրբեջանական ԶՈՒ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, ամբողջովին կեղծիք և ապատեղեկատվություն է: Այս մասին հայտարարում է ն Արցախի ՊԲ-ն։
«Ինչպես հայտնել էինք, ադրբեջանական զինուժը ժամը 11:30-ի սահմաններում կրակ է բացել Սարուշենի դաշտերում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող կոմբայնի ուղղությամբ,
Հետևաբար, Ադրբեջանի ՊՆ հաղորագրությունն այն մասին, թե իբր 11:55-ին կրակային աջակցմամբ հայկական կողմը փորձել է ամրաշինական աշխատանքներ իրականացնել, որոնք իբր խափանվել են ադրբեջանական ԶՈՒ ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում, ամբողջովին կեղծիք և ապատեղեկատվություն է», - նշված է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրությունում։

Сообщение Баку о срыве инженерных работ ложь и дезинформация: Минобороны Арцаха
Сообщение министерства обороны Азербайджана о том, что около 11:55 армянская сторона при огневой поддержке пыталась провести инженерные работы, которые якобы были сорваны в результате мер, предпринятых вооруженными силами Азербайджана, является абсолютной ложью и дезинформацией. По сообщению NEWS.am об этом говорится в заявлении Министерства обороны Арцаха.
''Как уже сообщалось, вооруженные силы Азербайджана около 11:30 открыли огонь по комбайну, осуществляющему сельскохозяйственные работы в поле у села Сарушен.
Сообщение минобороны Азербайджана о том, что якобы в 11:55 при огневой поддержке армянская сторона пыталась осуществить инженерные работы, которые якобы были сорваны в результате предпринятых азербайджанскими ВС мер, является полной ложью и дезинформацией'', - говорится в сообщении пресс - службы Минобороны Арцаха.