«Սյունիք» օդանավակայանի հարակից տարածք եկած անհայտ անձը Ադրբեջանի տարածքից երեք կրակոց է արձակել օդանավակայանի ուղղությամբ. ԱԱԾ
Ս/թ օգոստոսի լույս 18-ի գիշերը ժամը 04։24-ին ադրբեջանական կողմից, դեռեւս չպարզաբանված ավտոմեքենայով Հայաստան-Ադրբեջան սահմանագծի ՀՀ Սյունիքի մարզի Կապանի «Սյունիք» օդանավակայանի հարակից տարածք եկած անհայտ անձը Ադրբեջանի տարածքից երեք կրակոց է արձակել Կապանի «Սյունիք» օդանավակայանի ուղղությամբ եւ հեռացել։ Փամփուշտներից երկուսը վնասել են օդանավակայանի պատուհաններից մեկը եւ տանիքը։ Ադրբեջանի իշխանություններին կոչ ենք անում պատշաճ քննություն իրականացնել դեպքի առիթով եւ միջոցներ ձեռնարկել նման միջադեպերի կրկնությունը բացառելու համար։
ՀՀ ԱԱԾ Սահմանապահ զորքերը պատրաստ են համատեղ քննության եւ/կամ ադրբեջանական կողմին փոխանցել համապատասխան տեսանյութեր։

С азербайджанской стороны стреляли в направлении аэропорта в Капане: СНБ Армении
Неизвестный с азербайджанской стороны в ночь на пятницу стрелял в направлении аэропорта "Сюник" в Капане (Сюникская область Армении). Как передает Sputnik Армения, об этом сообщает Служба национальной безопасности Армении.
"18 августа в 04:24 неизвестный, прибывший на автомобиле на территорию возле аэропорта "Сюник" в Капане, с азербайджанской стороны трижды выстрелил в сторону воздушной гавани и скрылся", - говорится в сообщении.
По данным СНБ, две пули повредили окно и крышу здания аэропорта.
"Мы призываем власти Азербайджана провести надлежащее расследование инцидента и принять меры для исключения повторения подобных инцидентов", - говорится в сообщении.
Пограничные войска СНБ Армении готовы к совместному расследованию и/или передаче азербайджанской стороне соответствующих видеоматериалов.
17 августа премьер-министр Армении Никол Пашинян отправился в Сюникскую область авиарейсом Ереван-Капан. Он заявил, что со следующей недели начнутся регулярные рейсы.