Աշխատանք է տարվում Կարմիր խաչի հետ, որ այսուհետև Արցախ ներմուծվեն մեր պահանջներին համապատասխանող ապրանքներ. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի կողմից Ակնա-Ստեփանակերտ ճանապարհով տեղափոխվել են բժշկական և հիգիենայի պարագաներ, որոնք ներկայումս գտնվում են ԿԽՄԿ-ի պահեստում, այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
Նշվում է, որ դրանք Արցախի Հանրապետության կառավարությանը կփոխանցվեն միայն համապատասխան փորձաքննությունն անցնելուց հետո:
«Փորձաքննություն անցած և ԱՀ կառավարության կողմից սահմանված չափանիշներին (ծագում, որակ) չհամապատասխանող ապրանքները տեղում ոչնչացվելու են:
Միևնույն ժամանակ, հանրապետության իշխանություններն աշխատանք են տանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հետ, որ այսուհետև Արցախ ներմուծվեն մեր պահանջներին համապատասխանող ապրանքներ»,- ասվում է շտաբի հաղորդագրությունում։

Власти республики ведут работу с Международным комитетом Красного Креста, чтобы впредь в Арцах ввозились товары, соответствующие нашим требованиям
Международным комитетом Красного Креста по дороге Акна-Степанакерт доставлены медицинские и гигиенические изделия, которые в настоящее время находятся на складе МККК. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
Отмечается, что эти товары будут переданы правительству Республики Арцах только после проведения соответствующей экспертизы.
"Товары, прошедшие экспертизу и не соответствующие установленным правительством Республики Арцах критериям (происхождение, качество), будут уничтожены на месте.
В то же время власти республики ведут работу с Международным комитетом Красного Креста, чтобы впредь в Арцах ввозились товары, соответствующие нашим требованиям", - говорится в сообщении.