Հենրիխ Մխիթարյան․ Ադրբեջանը վերսկսել է պատերազմը Լեռնային Ղարաբաղի դեմ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ և Միլանի «Ինտեր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն անդրադարձել է Արցախի դեմ Ադրբեջանի լայնածավալ ռազմական ագրեսիային՝ նշելով, որ 120 հազար մարդ, այդ թվում՝ 30 հազար երեխաներ ռազմական հարձակման են ենթարկվել Ադրբեջանի կողմից։
«Լեռնային Ղարաբաղում 120 հազար քաղաքացիական անձինք, այդ թվում՝ 30 հազար երեխաներ, ռազմական հարձակման են ենթարկվել։ Ադրբեջանը սկսել է Լեռնային Ղարաբաղի դեմ պատերազմը՝ հրետակոծելով խաղաղ բնակչությանը և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները՝ 9-ամյսա կանխամտածված շրջափակումից, սովահարություն հարուցելուց և հումանիտար օգնության հասանելիության ապահովումը մերժելուց հետո։ Ինպես ասել են փորձագետները՝ սա ցեղասպանություն է։ Ես կոչ եմ անում իմ երկրպագուներին, սպորտային աշխարհին և մեդիայի գործընկերներին օգնել խաղաղությունը վերականգնելու ձայնը տարածելու հարցում։ Երեխաները չեն կարող թիրախ լինել, և արդեն 1 երեխա սպանվել է, 11-ը՝ վիրավորվել»,- «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Մխիթարյանը։

Генрих Мхитарян։ Азербайджан возобновил войну против Нагорного Карабаха
Бывший футболист сборной Армении и полузащитник миланского «Интера» Генрих Мхитарян коснулся масштабной военной агрессии Азербайджана против Арцаха, отметив, что 120 тысяч человек, в том числе 30 тысяч детей, подверглись военному нападению Азербайджана.
''120 тысяч мирных жителей, в том числе 30 тысяч детей, подверглись военному нападению в Нагорном Карабахе. Азербайджан начал войну против Нагорного Карабаха, обстреливая мирное население и гражданскую инфраструктуру после 9-месячной преднамеренной блокады, спровоцировав голод и лишив доступа к гуманитарной помощи. Как сказали эксперты, это геноцид. Я призываю своих болельщиков, спортивный мир и медиа-партнеров помочь распространить информацию о восстановлении мира. Дети не должны быть мишенью, 1 ребенок уже убит, 11 ранены'', - написал Мхитарян на своей странице в Facebook.