Ստեփանակերտում դարձյալ կրակոցներ են լսվում
«Չենք հասկանում ինչ վիճակ ա, լսում ենք կրակոցներ, ծայրամասի բնակիչներին ասել են՝ տնից գնացեք ներքև»,-հայտնում են Ստեփանակերտից, փոխանցում է Aysor։
«Ստեփանակերտի հարակից տարածքում 11:40-ի շրջակայքում հնչել են նաև հրետանու արկի պայթյուններ, առկա  նախնական տվյալներով առնվազն 3 պայթյուն է լսվել։ Հնարավոր է, որ չպայթած ականների դետոնացիա էր»,-հայտնում են Ստեփանակերտից։
«Հանրային ձայն» կուսակցության նախագահ Վարդան Ղուկասյանն էլ գրել է.
«Սարսափեցնող լուրեր՝ Արցախից։ Արցախի պահեստազորի սպա Սերգեյ Համբարձումյանը հենց նոր տեղեկացրեց, որ ադրբեջանական զինյալները կրակոցներով ներխուժեցին Ստեփանակերտ քաղաք»։

В Степанакерте снова слышны выстрелы
В Степанакерте снова слышны звуки выстрелов. Информация об этом поступает от находящиеся в столице Арцаха граждан.
"Не понимаем, что происходит, слышны выстрелы, жителям окраин сказали: уходите из домов вниз", - сообщают из Степанакерта.
"На подступах к Степанакерту около 11:40 были слышны также взрывы артиллерийских снарядов, по предварительным данным было как минимум 3 взрыва. Слышна стрельба", - сообщают из Степанакерта.
Председатель партии «Общественный голос» Вардан Гукасян написал в своем Telegram-канале:
"Ужасные новости из Арцаха. Офицер запаса из Арцаха Сергей Амбарцумян только что сообщил, что азербайджанские боевики с выстрелами проникли в город".