Շվեդիան ԼՂ հումանիտար կարիքների համար հատկացրել է ավելի քան 1,3 մլն ԱՄՆ դոլար
Շվեդիան 15 միլիոն շվեդական կրոն (ավելի քան 1,3 մլն ԱՄՆ դոլար) է հատկացրել Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին՝ հոգալու Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության հումանիտար կարիքները։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին X սոցիալական ցանցում հայտնել է Հայաստանում Շվեդիայի դեսպան Պատրիկ Սվենսոնը։
«Շվեդիան Շվեդական միջազգային զարգացման համագործակցության գործակալության (SIDA) միջոցով Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին է հատկացրել 15 մլն շվեդական կրոն՝ հոգալու Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի հումանիտար կարիքները՝ այդ թվում և բժշկական տրանսպորտը, սննդամթերքն ու գումարային նվիրատվությունները»,- հայտնել է դեսպանը։

Швеция выделила более $1,3 миллиона на гуманитарные нужды Нагорного Карабаха
Швеция выделила Международному комитету Красного Креста 15 миллионов шведских крон (более $1,3 миллиона) для оказания гуманитарной помощи народу Нагорного Карабаха. Как передает ''Арменпресс'', об этом в социальной сети X сообщил посол Швеции в Армении Патрик Свенссон.
''Швеция через Шведское агентство по международному развитию и сотрудничеству (SIDA) выделила 15 миллионов шведских крон Международному комитету Красного Креста для удовлетворения гуманитарных потребностей народа Нагорного Карабаха, также предоставила медицинский транспорт, продукты питания и финансовые пожертвования'', - написал посол.