Կանադան Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցներ սահմանելը չի բացառում
Կանադայի խորհրդարանում Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակի հարցով լսումներ են կայացել, որոնց ընթացքում երկրի արտգործնախարար Մելանի Ջոլին չի բացառել Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու հարցը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ պատգամավոր Իվ Պեռոնն արտգործնախարարին խնդրել է մեկնաբանել՝ արդյոք Կանադան նախատեսում է Ադրբեջանի դեմ տնտեսական պատժամիջոցներ կիրառել, և արդյոք այդ հարցը քննարկվել է եվրոպական գործընկերների հետ։
«Մենք հակված ենք պատժամիջոցների հարցը դիտարկել մի շարք այլ երկրների հետ, որպեսզի այդ երկրի վրա առավելագույն ճնշում գործադրվի։ Այնպես որ, քննարկվում է ամեն բան», - պատասխանել է Ջոլին։

Канада не исключает введения санкций против Азербайджана
В Парламенте Канады прошли слушания по ситуации в Нагорном Карабахе, в ходе которых министр иностранных дел страны Мелани Жоли не исключила возможность введения санкций против Азербайджана.
Как сообщает ''Арменпресс'', депутат Ив Перон попросила министра иностранных дел прокомментировать, планирует ли Канада ввести экономические санкции против Азербайджана и обсуждался ли этот вопрос с европейскими партнерами.
''Мы склонны рассматривать вопрос санкций с рядом других стран, чтобы оказать максимальное давление на эту страну. Словом, все обсуждается'', - ответила Жоли.