Սերժ Սարգսյանը պետական այցով կմեկնի Չինաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 24-ին պետական այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն, այս մասին տեղեկացնում է Նախագահի աշխատակազմի հանրային կապերի  և տեղեկատվության կենտրոնը:
Այցի ընթացքում Սերժ Սարգսյանը հանդիպում կունենա ՉԺՀ Նախագահ Սի Ծինփինի հետ:
Նախատեսվում են երկու երկրների միջև հայ-չինական բարձր մակարդակի բանակցություններ մի շարք ոլորտներում՝ ուղղված համագործակցության զարգացմանն ու ամրապնդմանն, որից հետո տեղի կունենա փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն:
Այցի շրջանակներում  նախատեսվում է ՀՀ Նախագահի հանդիպումները ՉԺՀ ժողովրդական ներկայացուցիչների համաչինական ժողովի մշտական կոմիտեի նախագահ Ճանգ Դըծյանի, ՉԺՀ պետական խորհրդի վարչապետ Լի Քեցյանի հետ:
Այցի ընթացքում Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հանդես կգա  ելույթով Պեկինի համալսարանում:
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն պետական այցի շրջանակներում Սերժ Սարգսյանը մարտի 28-ին կմասնակցի ասիական հեղինակավոր Բոաոյի միջազգային համաժողովին:

Serzh Sargsyan on Official Visit to China
President Serzh Sargsyan will be on official visit to People's Republic of China on March 24, 2014, Information and Public Relations Center at the Administration of the President of Republic of Armenian informs.
During his visit Serzh Sargsyan will meet Chinese President Xi Jinping.
High-level negotiations between the two countries are expected in a number of spheres directed to the development and strengthening of the cooperation between the two countries. The negotiations will be followed by the ceremony of document signature.
During the visit the meetings with Chairman of the Standing Committee of the National People's Congress Zhang Dejiang, and Premier  of the State Council  of the People's Republic of China, Li Keqiang,  are expected.
During his visit Serzh Sargsyan is to have a speech in Pecking University.
In the frameworks of his visit Serzh Sargsyan is also to participate in Boao Forum for Asia Annual Conference on March 28