Ապրիլի 24-ին ընդառաջ Ադրբեջանը սադրիչ գործողությունների կդիմի. Կոմանդոս
Ապրիլի 24-ին ընդառաջ լարվածությունը շփման գծում եւ հայ-ադրբեջանական սահմանին ավելի է մեծանալու։ Այսօր՝ մարտի 24-ին, նման կարծիք հայտնեց Արցախյան պատերազմի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը (Կոմանդոս)։
Նրա խոսքով՝ իշխանություններն ու բանակի հրամանատարական կազմը շատ լավ հասկանում են, որ Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին ընդառաջ հակառակորդը դիմելու է տարբեր սադրիչ գործողությունների։
«Ադրբեջանական կողմը դիմելու է պրովոկացիաների. դիվերսիոն հարձակումներն ավելի շատ կլինեն, հայկական գյուղերի վրա էլ ինտենսիվորեն կրակ կբացեն։ Հայկական կողմը պետք է ամեն ինչ անի՝ կանգնեցնելու ադրբեջանական կողմին։ Պետք է միասնական լինենք, հայ զինծառայողը պետք է հասկանա, որ պատերազմի ազատամարտիկներն իր կողքին են»,- ասաց Կոմանդոսը։
Այնուամենայնիվ, եթե պատերազմ վերսկսվի, գեներալ-մայորը համոզված է՝ Ադրբեջանը՝ որպես պետություն, կվերանա։

Commandos: If Large-Scale Military Activities are Resumed Azerbaijan will Disappear
Before April 24 the tension on the Karabakh-Armenian and Armenian-Azerbaijani borders will grow, Artsakh War hero, Major-General Arkady Ter-Tadevosyan (Commandos) said.
According to him, both the government and the military commanders understand it quite well that on the eve of the 100th anniversary of the Armenian Genocide the opponent resorts to various provocative actions. "The Azerbaijani side will resort to provocations. Sabotage attacks will be more. Heavy fire will be opened on Armenian villages. The Armenian side should do everything possible to stop the opponent. We must be united: Armenian soldier should understand that volunteers of war are standing next to him,"- Arkady Ter-Tadevosyan said.
However, if large-scale military activities are resumed, Major-General is convinced that Azerbaijan as a state will disappear.