Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Երևան կժամանի ապրիլի 23-ին
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը կայցելի Երևան ապրիլի 23-ին:
Ելիսեյան պալատի պաշտոնական կայքի փոխանցմամբ՝ Ֆրանսիայի առաջնորդը Երևանում կլինի ապրիլի 23-ի երեկոյան և մեր երկրում կգտնվի ապրիլի 24-ին ամբողջ օրը:
Միաժամանակ Պուտինի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հնարավոր է համարել Ֆրանսուա Օլանդի ու ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը Երևանում: Ելիսեյան պալատը և Կրեմլը նույնպես չեն բացառում այս փաստը: Երկու նախագահների՝ Երևանում գտնվելու ժամանակացույցը համընկնում է, AFP-ն էլ, իր հերթին վկայակոչելով Ելիսեյան պալատում իր աղբյուրը, նշել էր, որ հանդիպումն, ամենայն հավանականությամբ, կկայանա:

Франсуа Олланд прибудет в Ереван вечером 23­-го апреля
Чтобы принять участие в мероприятиях по 100­-летию Геноцида армян, Франсуа Олланд прибудет в Ереван вечером 23­-го апреля. Об этом сообщает "Арменпресс", ссылаясь на официальный сайт Елисейского дворца. Прибыв вечером 23-­го апреля, Франсуа Олланд пробудет в Ереване весь день 24-­го апреля.
Кроме участия в мероприятиях по 100­-летию Геноцида армян, Елисейский дворец и Кремль не исключают возможность встречи Олланда с Путиным. Об этом говорил и пресс- секретарь Путина Песков, а также канал AFP, сославшийся на свои источники в Елисейском дворце.