Դիլիջանը կհյուրընկալի «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» հեռուստախաղի հայտնի խաղացողների
Մայիսի 1-3-ը Դիլիջանում տեղի է ունենալու «Դիլիջանյան խաղեր 2015» ինտելեկտուալ խաղերի ամենամյա միջազգային մրցաշարը: Մրցաշարը կազմակերպվում է «Գիտակների հայկական ասոցիացիա»-ի կողմից՝ ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության աջակցությամբ: Խաղերը կանցնեն «Բեսթ Վեսթերն Դիլիջան Փերեդայզ» հյուրանոցում:
Փառատոնն անցկացվելու է Հայաստանում արդեն երրորդ անգամ: «Դիլիջանյան խաղերին» մասնակցելու են 6 երկրների գիտակները, որոնց թվում են  «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» հեռուստախաղի հայտնի խաղացողներ՝ մագիստր Մաքսիմ ՊոտաշովըԱլեքսանդր Ռուբինը,  Ելենա Պոտանինան և այլ հայտնի գիտակներԹիմերը  կմրցեն 4 անվանակարգերում՝ «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, ե՞րբ», «Բրեյն-ռինգ», «Էրուդիտ» և «Քո խաղը» անհատական մրցաշարում:
Նախորդ տարի Դիլիջանում անցկացված «Դիլիջանյան խաղեր 2014» ինտելեկտուալ մրցաշարը «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, ե՞րբ» խաղի Ակումբների Միջազգային Ասոցիացիայի կողմից արժանացավ «Տարվա մրցաշար»  մրցանակի:
Ընդհանուր առմամբ միջազգային փառատոնին կմասնակցի 22 թիմ` 11 հայկական եւ 11 արտասահմանյան: Այս տարի գիտակները ժամանել են Մոսկվայից, Սանկտ-Պետերբուրգից, Իժևսկից, Դոնի Ռոստովից, Մինսկից, Կիևից, Դոնեցկից, Դնեպրոպետրովսկից, Թբիլիսիից, Զուգդիդիից, Երեւանից եւ Ստեփանակերտից:

Дилижан принимает звезд "Что? Где? Когда?"
С 1 по 3 мая в Дилижане пройдет ежегодный международный фестиваль интеллектуальных игр "Дилижанские игры 2015" . Фестиваль организован Армянской Ассоциацией Знатоков при поддержке министерства образования и науки РА. Игры пройдут в гостиничном комплексе "Best Western Dilijan Paradise Hotel".
Фестиваль пройдет в Армении уже в третий раз. В нем примут участие знатоки из 6 стран, в числе которых известные участники передачи "Что? Где? Когда?" , магистр игры Максим Поташев, Александр Рубин, Елена Потанина и другие известные знатоки, передает NEWS.am. Команды сойдутся в четырех турнирах: "Что? Где? Когда?", "Брейн-Ринг", "Эрудит" и в индивидуальном турнире "Своя игра".
Турнир "Дилижанские игры 2014", проведенный в прошлом году, победил в номинации "Турнир года", присуждаемый Международной Ассоциацией Клубов "Что? Где? Когда?".
В Фестивале примут участие 22 команды - 11 армянских и 11 иностранных команд. В этом году знатоки прибыли из Москвы, Санкт-Петербурга, Ижевска, Ростова-на-Дону, Минска, Киева, Донецка, Днепропетровска, Тбилиси, Зугдиди, Еревана и Степанакерта.