ՀՀ Նախագահը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս Պատրիարքին
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց Կաթողիկոս Պատրիարք Տեր Գրիգոր Պետրոս Կապրոյանին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ամենապատիվ Հոգևոր Տեր,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Տանն Կիլիկիո Կաթողիկե Հայոց 20-րդ Կաթողիկոս Պատրիարքի գահակալության կապակցությամբ:
Անգնահատելի է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսության դերը հայապահպանության և մեր ժողովրդի միասնության գործում:
Վստահ եմ, որ Ձեր գահակալության շրջանում ևս Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսությունը կշարունակի ջանքեր ներդնել՝ հասնելու հայության, մասնավորապես՝ Մերձավոր Արևելքի հայերի առջև ծառացած բազմաթիվ խնդիրների լուծմանը:

Президент РА поздравил нового Патриарха Армянской католической церкви
Президент Армении Серж Саргсян поздравил его блаженство Григора Бедроса XX Габрояна с избранием главой Армянской католической церкви, сообщает пресс-служба главы государства.
"Тепло поздравляю вас с избранием 20-ым Армянским католическим Католикосом-патриархом Дома Киликийского. Неоценим вклад Католикосата Дома Киликийского в дело сохранения армянства и единения армянского народа", - говорится в послании президента Армении.
Серж Саргсян выразил уверенность, что новый глава Армянской Католической церкви продолжит усилия по разрешению многочисленных проблем, стоящих перед армянством, в частности, на Ближнем Востоке.
"Желаю Вам крепкого здоровья и сил в осуществлении Вашей высокой миссии", - отмечается в поздравлении.