Ադրբեջանը շարունակում է խախտել հրադադարը
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հուլիսի 28-ին և լույս 29-ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 180 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային, զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետներից (96 արկ),  ՌՊԳ-7 (19 արկ),  ՀԱՆ-17 (40 արկ) և ՀՀՆ-9 (4 արկ) տիպի նռնականետներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2800 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը, ԼՂՀ ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Азербайджан продолжает нарушать режим перемирия
В ночь с 28 на 29 июля ВС Азербайджана продолжали нарушать режим перемирия вдоль линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил: за указанный период режим прекращения огня противником был проигнорирован порядка 180 раз, сообщает пресс-служба минобороны НКР.
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, за это время передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 2700 выстрелов, в том числе из 60- и 82-миллиметровых минометов (96 мин), из гранатометов типа АГС-17 и СПГ-9 - по 40 и 4 гранаты соответственно.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики владеют оперативной ситуацией и с уверенностью выполняют поставленные перед ними боевые задачи.