«Կոլորադոյի հրաձիգը» խուսափեց մահապատժից
Ամերիկյան դատարանը 27-ամյա Ջեյմս Հոլմսին 2012 թվականի հուլիսին ԱՄՆ Կոլորադո նահանգի Ավրորա քաղաքում իրականացրած հրաձգության համար դատապարտել է ցմահ ազատազրկման, տեղեկացնում է ВВС-ն:
Հաղորդվում է, որ առանց պայմանական վաղաժամկետ ազատ արձակման իրավունքի ցմահ ազատազրկման դատավճիռ է կայացվել, քանի որ ատենակալները երկու օրվա ընթացքում չեն կարողացել համաձայնության գալ հանցագործին մահապատժի դատապարտելու շուրջ:
Հիշեցնենք, որ 2012-ի հուլիսին Ավրորա քաղաքում Հոլսմը կրակ է բացել Բեթմենի մասին ֆիլմի պրեմիերայի հանդիսատեսների վրա:

Kolorado Ganman Spared Death Penalty
A jury in the US state of Colorado has spared gunman James Holmes the death penalty for killing 12 people at a screening of a Batman film in 2012, BBC reports.
He will serve life in jail without the possibility of parole.
The defence team had argued that the former neuroscience graduate student, now 27, was insane at the time.
The jury agreed with prosecutors that Holmes, though mentally ill, was responsible for his actions. But it was not unanimous on the death penalty.
That lack of agreement meant the jury accepted he would receive an automatic life sentence without parole.