Ֆերգյուսոնում արտակարգ դրություն է հայտարարվել
ԱՄՆ Միսուրի նահանգի Ֆերգյուսոն քաղաքում արտակարգ դրություն է հայտարարվել այն բանից հետո, երբ անկարգություններ են սկսվել ոստիկանի կողմից սպանված սևամորթ Մայքլ Բրաունի հիշատակին նվիրված միջոցառումների ժամանակ, հայտնում է Reuters-ը:
Իշխանություններն արտակարգ դրություն հայտարարելու իրենց որոշումը բացատրել են մարդկանց և ունեցվածքին վնաս հասցնելը կանխելու անհրաժեշտությամբ:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 10-ին ոստիկանության հետ փոխհրաձգության ժամանակ վիրավորվել է 18-ամյա Թեյլոր Հարիսը, ում վիճակը բժիշկները գնահատում են ծայրահեղ:

В Фергюсоне введено чрезвычайное положение
В городе Фергюсон, штат Миссури, власти объявили чрезвычайное положение после того как в годовщину убийства белым полицейским чернокожего подростка вспыхнули беспорядки со стрельбой. Об этом сообщает lenta.ru со ссылкой на Reuters.
Приказ о введении чрезвычайного положения подписал глава исполнительной власти округа Стив Стенгер. Он мотивировал свое решение необходимостью предотвратить причинение вреда людям и имуществу.
В ночь на понедельник, 10 августа, в перестрелке с полицией был ранен 18-летний Тайрон Харрис, он был госпитализирован в критическом состоянии.