Իսպանիայում և Մարոկկոյում ձերբակալվել են ԻՊ հավաքագրողներ
Իսպանիայի և Մարոկկոյի ոստիկանությունը ձերբակալել է 14 անձանց, ովքեր կասկածվում ԻՊ օգտին հավաքագրում իրականացնելու մեջ: Այս մասին հայտնում են Իսպանիայի ներքին գործերի նախարարությունում:
Ձերբակալությունները կատարվել են Մադրիդի արվարձաններում, ինչպես նաև Մարոկկոյի մի շարք քաղաքներում՝ Իսպանիայի և Մարոկկոյի ոստիկանության համատեղ գործողության շրջանակում։
«Ձերբակալվածները հանդիսանում են ԻՊ ահաբեկչական գործողություններին մասնակցելու համար կամավորներ հավաքագրող ցանցի ադամներ», - նշվում է Իսպանիայի ՆԳՆ հայտարարության մեջ:

В Испании и Марокко задержаны 14 вербовщиков ИГ
Сотрудники полиции Испании и Марокко задержали во вторник 14 человек, предположительно, занимавшихся вербовкой добровольцев в группировку "Исламское государство", сообщает Интерфакс со ссылкой на испанский МВД.
Задержания произведены в рамках совместной операции, проведенной в пригородах Мадрида и в ряде районов Марокко.
"Задержанные - члены сети по вербовке добровольцев и их отправке (в Сирию и Ирак - ИФ) для участия в операциях террористической группировки ИГ", - отметили в испанском министерстве.