Նիգերիայում կին-մահապարտը պայթյուն է իրականացրել
Նիգերիայում՝ Դամատուրու քաղաքի մոտակայքում գտնվող ավտոկայանում, երիտասարդ կին-մահապարտը պայթյուն է իրականացրել, որի պատճառով 6 մարդ է զոհվել և 28-ը վիրավորվել:
Ըստ ականատեսների՝ կնոջ թիրախը հավանաբար հանդիսացել է այդտեղով անցնող ավտոմեքենան, քանի որ մահապարտ ահաբեկիչը պայթեցրել է ռումբն այն ժամանակ, երբ վերջինս մոտեցել է նրան: Բոլոր վեց զոհերը եղել են ավտոմեքենայի ներսում: Այս մասին հաղորդում է BBC- ն:
Հաղորդվում է, որ մինչ այժմ որևէ ահաբեկչական խմբավորում հարձակման պատասխանատվությունն իր վրա չի վերցրել:

В Нигерии смертница взорвала бомбу: есть погибшие
В Нигерии, неподалеку от автобусной станции города Даматуру молодая женщина-смертница привела в действие взрывное устройство, из-за чего 6 человек погибли и 28 получили ранения.
По словам свидетелей, целью девушки мог быть проезжающий мимо станции автомобиль, потому что смертница взорвала бомбу в тот момент, когда машина приблизилась к ней. Все шестеро жертв находились внутри автомобиля, передает ББС.
Как сообщается, на данный момент ответственность за атаку не взяла на себя ни одна из радикальных группировок.