Օլանդը խոստացել է հանդես գալ հակառուսական պատժամիջոցների չեղարկման օգտին
Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը խոստացել է կողմ հանդես գալ հակառուսական պատժամիջոցների չեղարկմանը, եթե Ուկրաինայում խաղաղ գործընթացը շարունակվի։ Այս մասին հայտնում է Reuters գործակալությունը։
«Վերջին մի քանի շաբաթներին առաջընթաց է նկատվել խաղաղ կարգավորման գործընթացում։ Կողմերը գրեթե լիարժեք պահպանել են կրակի դադարեցման ռեժիմը»,- հայտարարել է նա։
Պետության ղեկավարը նշել է, որ ցանկանում է կազմակերպել «նորմանդական քառյակի» առաջնորդների հանդիպումը Փարիզում մինչ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 70-րդ նստաշրջանի մեկնարկը, որը կբացվի Նյու Յորքում սեպտեմբերի 15-ին։

Hollande Promised to Stand up for the Abolition of the Anti-Russian Sanctions
The French President Francois Hollande has promised to stand up for the abolition of the anti-Russian sanctions if the peace process in Ukraine continues, Lenta.ru reports with reference to Reuters.
"In the recent weeks, there has been progress in the peace process. The sides almost completely respect the ceasefire," he said.
The President also noted that he wants to organize a meeting of leaders of Normandy Four in Paris before the 70th UN General Assembly, which opens in New York on September 15.