Սալվադոր Դալիի երկու գլուխգործոցները՝ մեր մայրաքաղաքում
Հանրահայտ նկարիչ Սալվադոր Դալիի աշխատանքներից երկուսը շուտով կցուցադրվեն Երևանում՝ «Մոդեռնից-պոստմոդեռն» խորագրով ցուցահանդեսի շրջանակներում, որը կմեկնարկի սեպտեմբերի 11–ին Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտում, - հայտնում է Sputnik News-ը:
Ցուցահանդեսին ներկայացված են նաեւ հայ հայտնի հեղինակների աշխատանքներ, որոնց շարքում են Երվանդ Քոչարը, Մինաս Ավետիսյանը, ժամանակակիցներից՝ Արա Ալեքյանը, Համլետ Հովսեփյանը, Խաչատուր Մարտիրոսյանը, Աշոտ Հարությունյանը, Ներսես Մելիքյանը, Նարեկ Ավետիսյանը, Գարիկ Կարապետյանը, Արման Համբարձումյանը, Հարություն Զուլումյանը, Նարինե Զոլյանը։
Ցուցահանդեսը կազմակերպել է «Բարձր արվեստ» կերպարվեստի կենտրոնը` ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, այն կտևի մինչև հոկտեմբերի 24–ը։

Две работы Сальвадора Дали будут выставлены в Ереване
Две работы всемирно известного художника Сальвадора Дали будут представлены на выставке под названием "От модерна до постмодерна", которая откроется в пятницу в музее-институте Комитаса в Ереване, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Центра изящных искусств "Высокое искусство".
Посетители выставки также увидят работы армянских художников, таких как Минас Аветисян, Ерванд Кочар, Левон Тутунджян. Кроме того, будут представлены работы современных живописцев - Ара Алекяна, Гамлета Овсепяна, Хачатура Мартиросяна, Ашота Арутюняна, Нерсеса Меликяна и других.
Экспозиция будет оформлена по восьми темам: "Начало", "Настоящее", "Наша земля", "Город", "Невыученные уроки", "Адам из рая", "Евы" и "Стул Минаса".
Выставка, организованная Центром изящных искусств "Высокое искусство" при поддержке министерства культуры Армении, продлится до 24 октября.