ԱՄՀ ղեկավարը Լուկաշենկոյին խորհուրդ է տվել վերակողմնորոշել քաղաքականությունը
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Կրիստին Լագարդը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ լավ կլիներ, որ Բելառուսը վերակողմնորոշեր իր քաղաքականությունը, հաղորդում է vz.ru-ն:
Նա ընդգծել է, որ չնայած որոշակի առաջընթաց կա, սակայն կայունության վերականգնման ու կայուն աճի համար անհրաժեշտ է քաղաքականության առավել խորը վերակողմնորոշում, որն աջակցվի ամենաբարձր մակարդակով:
2015թ. հունիսի վերջին Բելառուսի Ֆինանսների նախարարությունը հաղորդել էր, որ Մինսկը նախապատրաստել է բարեփոխումների «ճանապարհային քարտեզ», որոնք հանդիսանում են ԱՄՀ կողմից մինչև 3մլրդ դոլար վարկի տրամադրման պայմաններից մեկը:

Глава МВФ посоветовала Лукашенко переориентировать политику
Директор-распорядитель Международного валютного фонда Кристин Лагард в ходе встречи с Александром Лукашенко заявила, что Белоруссии следовало бы переориентировать политику, передает vz.ru.
Она подчеркнула, что несмотря на некоторый прогресс, для восстановления стабильности и поступательного роста необходима более глубокая переориентация политики, постоянно поддерживаемая на самом высоком уровне.
В конце июня 2015 года Минфин Белоруссии сообщил, что Минском подготовлена «дорожная карта» реформ, которые являются одним из условий выделения нового кредита МВФ в размере до 3 миллиардов долларов.