ԱՄՀ ղեկավարը Լուկաշենկոյին խորհուրդ է տվել վերակողմնորոշել քաղաքականությունը
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի տնօրեն Կրիստին Լագարդը Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է, որ լավ կլիներ, որ Բելառուսը վերակողմնորոշեր իր քաղաքականությունը, հաղորդում է vz.ru-ն:
Նա ընդգծել է, որ չնայած որոշակի առաջընթաց կա, սակայն կայունության վերականգնման ու կայուն աճի համար անհրաժեշտ է քաղաքականության առավել խորը վերակողմնորոշում, որն աջակցվի ամենաբարձր մակարդակով:
2015թ. հունիսի վերջին Բելառուսի Ֆինանսների նախարարությունը հաղորդել էր, որ Մինսկը նախապատրաստել է բարեփոխումների «ճանապարհային քարտեզ», որոնք հանդիսանում են ԱՄՀ կողմից մինչև 3մլրդ դոլար վարկի տրամադրման պայմաններից մեկը:

Head of the IMF Advised Lukashenko to Reorient Policy
Director of the International Monetary Fund, Christine Lagarde, during a meeting with Alexander Lukashenko said that Belarus would have to reorient policies, reports vz.ru.
She stressed that, despite some progress, for the restoration of stability and sustainable growth a profound reorientation of the policy is required, constantly maintained at the highest level.
At the end of June, 2015, the Ministry of Finance of Belarus said that Belarus has prepared a "road map" of reforms that are a condition of the new IMF loan of up to $ 3 billion.