Երուսաղեմում նոր բախումներ են գրանցվել իսրայելական ոստիկանության ու պաղեստինցիների միջև
Իսրայելական ոստիկանության ու արաբների միջև նոր բախումներ են գրանցվել Երուսաղեմի Տաճարի արձունքում, որտեղ գտնվում է Ալ-Աքսա մզկիթի համալիրը, հայտնում է տեղի հեռուստատեսությունը։
Վերջինիս հաղորդմամբ՝ տասնյակ արաբներ քարեր, դյուրավառ շշեր ու ճայթռուկներ են նետել արգելապատնեշ կազմած ոստիկանների վրա։
Տվյալ հատվածում բախումներ գրանցվել են նաև երեկ, ինչից հետո իսրայելական ոստիկանությունը տարիքային սահմանափակումներ է մտցրել մզկիթ այցելելու համար։ Դա թույլատրվել է միայն 50-ից բարձր տարիք ունեցող մուսուլմաններին։

В Иерусалиме произошли новые столкновения палестинцев с полицией
Новые столкновения между арабами и израильской полицией произошли сегодня на Храмовой горе в Иерусалиме, где расположен комплекс мечетей Аль-Акса. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на местное телевидение.
По его данным, "десятки арабов закидали устанавливающих заградительные барьеры полицейских камнями, петардами и бутылками с горючей смесью".
Столкновения на Храмовой горе происходили и в воскресенье. Как сообщил официальный представитель полиции Израиля Микки Розенфелд, после воскресных столкновений были введены возрастные ограничения на посещение мусульманами комплекса мечетей.