ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է
Հոկտեմբերի 1-ի՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում` Երասխի ուղղությամբ, հայկական կողմի համար անհայտ պատճառներով Նախիջևանում տեղակայված ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումներից մեկի կողմից ձեռնարկվել է պետական սահմանի խախտման փորձ, որն արդեն իսկ նկատվել է միջդիրքային տարածությունում և կանխվել է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից: Տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդը հետ է նահանջել. տեղեկացնում է  ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ լարվածության բացակայության պայմաններում  հակառակորդի կողմից իրադրությունը սրելու փորձերը խստագույնս պատժվելու են:

Минобороны Армении предупреждает официальный Азербайджан
1 октября, в районе 22:30, в юго-западном направлении армяно-азербайджанской государственной границы, в направлении Ерасха, по непонятным для армянской стороны причинам,  со стороны одного из подразделений ВС Азербайджана, размещенном в Нахичеване, была предпринята попытка пресечения государственной границы. Попытка противника была замечена на межпозиционной территории и пресечена подразделениями ВС Армении, и в результате перестрелки противник отступил, сообщает пресс-служба министерства обороны РА.
Министерство обороны Армении предупреждает, что в условиях отсутствия напряженности на нахичеванском направлении армяно-азербайджанской государственной границы попытки обострения ситуации со стороны Азербайджана будут строжайшим образом наказаны.