ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է
Հոկտեմբերի 1-ի՝ ժամը 22:30-ի սահմաններում, հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավ-արևմտյան հատվածում` Երասխի ուղղությամբ, հայկական կողմի համար անհայտ պատճառներով Նախիջևանում տեղակայված ադրբեջանական զինված ուժերի ստորաբաժանումներից մեկի կողմից ձեռնարկվել է պետական սահմանի խախտման փորձ, որն արդեն իսկ նկատվել է միջդիրքային տարածությունում և կանխվել է ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումների կողմից: Տեղի ունեցած փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդը հետ է նահանջել. տեղեկացնում է  ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը նախազգուշացնում է, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի նախիջևանյան ուղղությամբ լարվածության բացակայության պայմաններում  հակառակորդի կողմից իրադրությունը սրելու փորձերը խստագույնս պատժվելու են:

RA Defense Ministry Warns Azerbaijan
On October 1 at about 10:30 p.m. in the south-west of the Armenian-Azerbaijani state border in the direction of Yeraskh, for unknown reasons, one of the subdivisions of the Azerbaijani Armed Forces in Nakhichevan attempted to pass the state border. The attempt of the opponent was noted at interpositional territories and stopped by Armenian Armed Forces, and as a result of shootout the opponent retreated, the press service of the RA Ministry of Defense informs.
The Armenian Defense Ministry has warned that in the absence of tension in the direction of Nakhichevan, on Armenian-Azerbaijani state border any attempts for intensifying the situation will be strictly punished.