Թուրքական կազմակերպությունները ներդրումային ծրագրեր են սկսում Ղրիմում
Ղրիմի պաշտոնյաների հետ Սիմֆերոպոլ մայրաքաղաքում տեղի  ունեցած հանդիպման ժամանակ թուրքական Կազմակերպված արդյունաբերություն գոտու ղեկավար (OIZ) Թահիր Նուրսական նշել է, որ թուրքական ընկերությունները Ռուսաստանի Սևծովյան թերակղզու իշխանությունների հետ քննարկում են Ղրիմում  20 ներդրումային ծրագրեր սկսելու գործողությունները:
Իր հերթին, Ղրիմի փոխնախագահ Ռուսլան Բալբեկը հայտարարել է, որ թուրքական պայմանագրերն արժեն  500,000 մլն դոլար: Այս մասին հաղորդում է Sputnik News- ը:
Կայսերի նահանգի թուրքական ընկերությունները հետաքրքրված են ընդլայնելու Ղրիմի հեռահաղորդակցության ցանցերը, կառուցելու շքեղ հյուրանոց Սիմֆերոպոլում, ինչպես նաև ստեղծելու լաստանավային կապեր Ղրիմի և թուրքական նավահանգիստների միջև:

At a meeting with Crimean officials in the regional capital Simferopol, the head of Turkish Organized Industry Zone (OIZ) Tahir Nursacan said that Turkish firms are discussing 20 investment projects in Crimea with authorities of Russia's Black Sea peninsula.
In his turn, Crimean Vice President Ruslan Balbek announced that the Turkish contracts are worth a total of $500,000 million, Sputnik News reports.
Turkish companies from the Kayseri province plan to expand Crimea’s telecom networks, build a luxury hotel in Simferopol, as well as to create ferry connections between Crimean and Turkish ports.