Ուկրաինան պատրաստվում է ամբողջովին կասեցնել օդային հաղորդակցությունը Ռուսաստանի հետ
Ուկրաինայի ենթակառուցվածքների նախարարությունը հայտարարել է, որ հոկտեմբերի 25-ից սկսած երկիրն ամբողջությամբ դադարեցնում է օդային հաղորդակցությունը Ռուսաստանի հետ:
Ըստ հայտարարության, որոշումը կայացվել է այն պատճառով, որ «Օդային տրանսպորտի ռուսական դաշնային գործակալությունը» որևէ բացատրություն չի տվել, թե ինչու են սահմանափակվում ուկրաինական ավիաընկերությունների թռիչքները, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
Այն նաեւ հայտարարել է, որ արգելքը կտեւի մինչեւ Ռուսաստանի Դաշնության կողմից ուկրաինական ավիաընկերությունների վրա դրված սահմանափակումները կվերացվեն:

Ukraine Is to Stop Air Communication with Russia Completely
The Ministry of Infrastructure of Ukraine announced on Monday that from October 25 Ukraine completely stops air communication with Russia.
According to the statement, the decision was made because of "the Russian Federal Agency for Air transport" failing to give a response explaining the reasons for restrictions for flights of the Ukrainian airlines'', TASS reports.
It is also stated that the ban will last until the restrictions on the Ukrainian airlines imposed by the aviation authorities of the Russian Federation are lifted.