Ադրբեջանի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են. ԼՂՀ ՊՆ
Ղարաբաղա­-ադրբեջանական սահմանին հոկտեմբերի 12-­ին և լույս 13-­ի գիշերը հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 (13) և 82 մմ­ոց ականանետերից (17 արկ), հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 2500 կրակոց:
Ինչպես տեղեկացնում են ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները լռեցվել են:

Армия обороны НКР подавила активность противника
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил 12 октября и в ночь на 13 октября зарегистрировано порядка 150 случаев нарушения ВС Азербайджана режима перемирия. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
За указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из 60-миллиметровых (13 снарядов) и 82-миллиметровых минометов (17 снарядов) произвели в направлении армянских позиций свыше 2500 выстрелов.
В результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР ответных действий наступательные действия ВС Азербайджана были пресечены.