Ադրբեջանական NIDA շարժումը հրաժարվել է մասնակցել ընտրություններին
Ադրբեջանում NIDA շարժումը հայտարարել է նոյեմբերի 1-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցելուց հրաժարվելու մասին։ Շարժումը  հետ է կանչել իր առաջադրած թեկնածուներին, տեղեկացնում է contact.az-ը:
Ընդդիմադիր շարժման տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ իրենք չեն հավատում «ազատ և արդար ընտրությունների անցկացմանը» ու համոզված են, որ «ընտրությունները հերթական անգամ կեղծվելու են, և ռեժիմը ձևավորելու է իրեն ծառայող խորհրդարան»։
Նշվում է, որ նախընտրական արշավի ընթացքում իշխանությունների պահվածքը ցույց տվեց, որ նրանք պատրաստ են ընտրություններն անցկացնել իրենց ավանդական սցենարով։

Азербайджанское движение NIDA отказалось от участия в парламентских выборах
Азербайджанское движение NIDA заявило об отказе от дальнейшего участия на парламентских выборах 1 ноября. Организация отозвала своих кандидатов в депутаты, сообщает contact.az.
В распространенном заявлении  NIDA указывается на отсутствие у  движения "веры в проведение свободных и справедливых выборов".  Организация убеждена, что "выборы  в очередной раз будут сфальсифицированы  и режим сформирует прислуживающий ему парламент".
Отмечается, что поведение властей в период избирательной кампании показало их готовность провести выборы по традиционному  их сценарию.