Իրանն ակտիվացրել է կիբերհարձակումներն ԱՄՆ վարչակազմի պաշտոնյաների վրա
Վերջին շաբաթների ընթացքում Իրանը զգալիորեն ուժեղացրել է հակերային հարձակումները ԱՄՆ կառավարական ծառայողների անձնական համակարգիչների նկատմամբ, գրում է The Wall Street Jorunal-ը:
Նշվում է, որ այդպիսի փորձերի են ենթարկվում հիմնականում ԱՄՆ վարչակազմի ներկայացուցիչների համակարգիչները, որոնք զբաղվում են Իրանի նկատմամբ քաղաքականության հարցերով: Հակերները մասնավորապես փորձում են հասանելիություն ձեռք բերել էլեկտրոնային փոստերի նկատմամբ, ինչպես նաև սոցցանցերի օգտահաշիվների:
ԱՄՆ պետական ծառայողները հաճախ դառնում են նաև «Իսլամական հեղափոխության պահապաններ» կորպուսի կողմից կիբերհարձակումների զոհ:

Иран усилил хакерские атаки на компьютеры чиновников администрации США
Иран в последние недели значительно усилил хакерские атаки в отношении личных компьютеров американских правительственных служащих. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на газету The Wall Street Journal.
Отмечается, что попыткам электронного взлома подвергаются, в основном, компьютеры представителей администрации США, занимающихся вопросами политики в отношении Ирана. Злоумышленники, в частности, пытаются получить доступ к их электронным почтам, а также аккаунтам в социальных сетях.
Как указывает газета, компьютеры госслужащих США часто становятся объектами кибернападений со стороны разведки Корпуса "стражей исламской революции".