Եգիպտոսն ընդունել է FBI-ի օգնությունը А321-ի կործանման հետաքննության գործում
Եգիպտոսի իշխանություններն ընդունել են ԱՄՆ Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի (ՀԴԲ) օգնությունը А321-ի կործանման պատճառների հետաքննության անցկացման գործում, հայտնում է BBC-ն:
«Մենք ամերիկացիներից ստացել ենք քննչական խմբի կազմում հետաքննությանը մասնակցելու առաջարկություն և անմիջապես համաձայնել ենք»,- ասել է Եգիպտոսի արտգործնախարար Սամեհ Շուկրին CNN հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
Կահիրեի դիրքորոշումը նախարարը բացատրել է նրանով, որ ԱՄՆ-ը մասնակցում է Airbus ինքնաթիռների շարժիչների արտադրությանը:

Египет согласился на участие ФБР США в расследовании крушения Airbus A321
Власти Египта согласились принять помощь американского Федерального бюро расследований (ФБР) в проведении расследования причин крушения самолета А321 российской компании "Когалымавиа" над Синаем, передает BBC
"Мы получили от американцев предложения поучаствовать в расследовании в составе следственной группы и их незамедлительно одобрили", – сказал министр иностранных дел Египта Самех Шукри в интервью телеканалу CNN.
Свою позицию министр обосновал тем, что в производстве устанавливаемых на самолетах Airbus двигателей участвуют и Соединенные Штаты.