Պետդեպը նախազգուշացնում է ամերիկացիներին սպառնալիքի մասին
ԱՄՆ Պետդեպը ծանուցում է տարածել ամերիկացիների համար, ովքեր ճանապարհորդում են աշխարհում։ Ծանուցմամբ նրանց նախազգուշացվում է «ահաբեկչական մեծացած սպառնալիքների» մասին, հայտնում է BBC-ն։
Պետդեպի տվյալներով՝ այնպիսի ծայրահեղական խմբավորումներ, ինչպիսիք են ԻՊ-ը, «Ալ-Քաիդան», «Բոկո Հարամն» ու այլք, շարունակում են հարձակումներ ծրագրել շատ տարածաշրջաններում։
Սպառնալիքի մասին նախազգուշացումն ուժի մեջ կլինի մինչև 2016 թվականի փետրվարի 24-ը։
«Իշխանությունները կարծում են, որ ահաբեկչական հարձակումների հավանականությունը կպահպանվի այն պատճառով, որ ԻՊ-ի անդամները տուն են վերադառնում Սիրիայից ու Իրաքից»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Госдеп предупредил американцев по всему миру об угрозе
Государственный департамент США выпустил уведомление для американцев, путешествующих по всему миру, в котором их предупреждают о "возроших террористических угрозах", передает BBC.
По данным Госдепартамента, такие экстремистские группировки, как "Исламское государство", "Аль-Каида", "Боко Харам" и другие, продолжают "планировать нападения во многих регионах".
Предупреждение об угрозе будет в силе до 24 февраля 2016 года.
"Власти считают, что вероятность террористических атак будет сохраняться по мере того, как члены "Исламского государства" возвращаются домой из Сирии и Ирака", - говорится в сообщении.