Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել ԱԱԾ-ին
Հանրապետության Նախագահն այսօր աշխատանքային քննարկում է անցկացրել ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության և ոստիկանության ղեկավարների հետ՝ իրավապահ այս կառույցների իրավասությանը վերաբերող հարցերի շուրջ, հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի մամլո ծառայությունից:
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի և ՀՀ ոստիկանության պետի զեկուցումների կապակցությամբ երկրի ղեկավարը նշել է, որ ներկայիս աշխարհաքաղաքական զարգացումները ստիպում են ուժեղացնել մեր քաղաքացիների և մեր երկրում գտնվող յուրաքանչյուր անձի անվտանգության ապահովմանն ուղղված միջոցառումները:
«Այս միջոցառումներն առաջին հերթին պետք է կրեն, անշուշտ, կանխարգելիչ բնույթ և որևէ կերպով չպիտի խաթարեն մեր երկրի բնականոն գործունեությունը ու, բնականաբար, որևէ սահմանափակում չպետք է լինի մեր քաղաքացիների համար: Այս առումով, անշուշտ, էական նշանակություն ունի բոլոր այն մարդկանց պրոֆեսիոնալիզմը, ովքեր ներգրավված են այս միջոցառումների իրականացման գործում: Ես կասկած չունեմ, մի վայրկյան անգամ չեմ կասկածում, որ մենք ունենք համապատասխան մասնագետներ, համապատասխան մարդիկ, ովքեր իրենց նվիրել են այդ գործին՝ մեր երկրում անվտանգություն ապահովելու գործին, և նրանք պատվով կկատարեն իրենց աշխատանքը»,- նշել է Նախագահը, և որպես ասվածի վառ ապացույց, մատնանշել այս գիշեր տեղի ունեցած միջոցառումը. «Մենք տարիների քրտնաջան աշխատանքով՝ հենց նշածս մարդկանց քրտնաջան աշխատանքով, դասվել ենք աշխարհի ամենաանվտանգ երկրների շարքը, և Հայաստանը պետք է մնա աշխարհի ամենաանվտանգ երկրների շարքում: Մեր երկրում չպետք է տեղի ունենա իրադարձություն, որը ինչ-որ կերպ կարող է խաթարել երկրի հեղինակությունը,  իհարկե նաև՝ այս բնագավառում: Խնդրում եմ իմ շնորհակալությունը փոխանցել անձնակազմին, ով մասնակցել է այդ միջոցառմանը», - եզրափակել է Նախագահ Սարգսյանը:
Հանրապետության Նախագահն իրավասու իրավապահ մարմիններին տվել է մի շարք հանձնարարականներ՝ ընդգծելով, որ հասարակական անվտանգության ապահովմանն ուղղված կանխարգելիչ միջոցառումները պետք է շարունակական և հետևողական բնույթ կրեն:

Президент Армении встретился с руководством СНБ и Полиции РА
Президент Армении Серж Саргсян провел рабочее обсуждение с руководством Службы национальной безопасности и Полиции РА вокруг вопросов, касающихся компетенции данных правоохранительных структур, сообщает пресс-служба главы государства.
В связи с докладами директора Службы национальной безопасности и начальника Полиции РА глава государства отметил, что нынешние геополитические развития заставляют усиливать мероприятия по обеспечению безопасности граждан Армении и всех лиц, находящихся в республике.
"Эти мероприятия, в первую очередь, должны носить, безусловно, превентивный характер и не должны каким бы то ни было образом нарушать нормальную жизнь нашей страны. И, естественно, не должно быть каких бы то ни было ограничений для наших граждан. В этом плане, конечно, существенное значение имеет профессионализм всех тех людей, которые вовлечены в реализацию данных мероприятий. У меня нет сомнений, я ни секунды не сомневаюсь, что у нас есть соответствующие специалисты, соответствующие люди, которые посвятили себя этому делу - делу обеспечения безопасности в нашей стране, и они с честью выполнят свою работу", - сказал президент и в качестве наглядного подтверждения своих слов указал на проведенную этой ночью операцию.
"Нашей усердной многолетней работой, усердной работой именно этих людей, Армения была причислена к самым безопасным странам в мире и должна оставаться в этом списке. В нашей стране не должно происходить событий, способных так или иначе омрачить репутацию государства, конечно, также в этой сфере", - сказал глава государства и попросил передать слова благодарности участникам проведенной операции.
Президент также дал ряд поручений полномочным органам, подчеркнув, что мероприятия по обеспечению общественной безопасности должны носить постоянный и последовательный характер.