ԱՄՆ-ը կդադարեցնի քաղաքացիների նկատմամբ էլեկտրոնային լրտեսությունը
ԱՄՆ Ազգային անվտանգության գործակալությունը կդադարեցնի ամերիկացիների հեռախոսային հաղորդակցությունների մասին տվյալների հավաքման ծրագիրը նոյեմբերի 29-ին։ Այս մասին հայտնել է Սպիտակ տանը կից Ազգային անվտանգության խորհրդի պաշտոնական ներկայացուցիչ Նեդ Փրայսը, փոխանցում է TACC-ը։
Սպիտակ տանը նշել են, որ վերջին 5 տարիներին հավաքված տվյալները կպահվեն մինչև 2016 թվականի փետրվարի 29-ը։
Բոլոր ձայնագրությունները կոչնչացվեն, հենց օտարերկրյա հետախուզությունների գործունեության վերսկսման հարցերով ամերիկյան հատուկ դատարանը համապատասխան որոշում կայացնի։

В США прекратят электронную слежку за гражданами
Агентство национальной безопасности (АНБ) США прекратит программу по сбору данных о телефонных коммуникациях американцев 29 ноября, в воскресенье. Об этом сообщил в пятницу официальный представитель Совета национальной безопасности при Белом доме Нед Прайс, передает ТАСС.
В Белом доме указали, что собранные за последние пять лет данные будут храниться до 29 февраля 2016 года.
Все записи уничтожат, как только будет вынесено соответствующее решение специального американского суда по надзору за деятельностью иностранных разведок.