ԵԱՏՄ-ն և Մեքսիկան մտադիր են համագործակցության մասին հուշագիր ստորագրել
ԵԱՏՄ-ն և Մեքսիկան ուսումնասիրում են համագործակցության մասին հուշագրի ստորագրման հնարավորությունը։ Այս մասին РИА Новости-ին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի՝ ինտեգրման հիմնական ուղղությունների և մակրոտնտեսության հարցերով նախարար Տատյանա Վալովայան։
«Մեքսիկայի հետ հուշագրի ստորագրման ժամկետները դեռևս չեն քննարկվել, սակայն փորձը ցույց է տալիս, որ դա մի քանի ամսում հնարավոր է, եթե լինեն բարիդրացիական հարաբերություններ, և դա կարող է իրականացվել 2016-ին»,- ասել է նա։
Նրա խոսքով՝ Մեխիկոյում բանակցությունների արդյունքում ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն, որ ԵԱՏՄ-ն Մեքսիկա ուղարկի նման հուշագրի նախագիծ, որից հետո կսկսվի դրա քննարկումը։

EAEU and Mexico to Sign a Memorandum of Cooperation
Eurasian Economic Union (EAEU), and Mexico are studying the possibility of signing a memorandum of cooperation, the Tatyana Valovaya, Minister for Main Areas of Integration and Macroeconomics of the Eurasian Economic Union told RIA Novosti.
"The deadline of signing the memorandum with Mexico has not been discussed yet. However, experience shows that it can be possible in the nearest months," Valovaya said.
"We need to hold a big presentation about the EEU for Mexican businessmen like those held in Chile and Peru," she added.