Ադրբեջանը կարող է միանալ ահաբեկչության դեմ Իսլամական դաշինքին. ԱԳՆ
Ադրբեջանը դիտարկում է ահաբեկչության դեմ պայքարի Իսլամական դաշինքին միանալու հարցը։ Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամլո ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Գաջիևը, փոխանցում է haqqin.az-ը։
Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը տվյալ հարցի շուրջ հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի արտգործնախարար Ադել ալ-Ջուբեյրի հետ։
Գաջիևը հավելել է, որ Ադրբեջանի օրենքների համաձայն՝ յուրաքանչյուր կառույցին երկրի մասնակցությունը պետք է դիտարկվի ներպետական ընթացակարգերի պահանջներով:

МИД: Азербайджан может присоединиться к Исламской коалиции
Азербайджан рассматривает вопрос присоединения к Исламской коалиции против терроризма. Об этом сказал журналистам глава пресс-службы МИД Азербайджана Хикмет Гаджиев, передает haqqin.az.
"В связи с вопросом присоединения Азербайджана к Исламской коалиции против терроризма состоялась телефонная беседа между министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым и министром иностранных дел Саудовской Аравии Аделем аль-Джубейром", - сказал он.
Х.Гаджиев добавил, что в соответствии с законами Азербайджана участие страны в любой структуре должно рассматриваться с позиции требования внутригосударственных процедур.