Ադրբեջանը կարող է միանալ ահաբեկչության դեմ Իսլամական դաշինքին. ԱԳՆ
Ադրբեջանը դիտարկում է ահաբեկչության դեմ պայքարի Իսլամական դաշինքին միանալու հարցը։ Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամլո ծառայության ղեկավար Հիքմեթ Գաջիևը, փոխանցում է haqqin.az-ը։
Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը տվյալ հարցի շուրջ հեռախոսազրույց է ունեցել Սաուդյան Արաբիայի արտգործնախարար Ադել ալ-Ջուբեյրի հետ։
Գաջիևը հավելել է, որ Ադրբեջանի օրենքների համաձայն՝ յուրաքանչյուր կառույցին երկրի մասնակցությունը պետք է դիտարկվի ներպետական ընթացակարգերի պահանջներով:

Azerbaijan is considering joining the Islamic coalition against terrorism. This was stated by the head of the press service of the Azerbaijani Foreign Ministry Hikmat Hajiyev, haqqin.az reports.
"Minister of Foreign Affairs of Azerbaijan Elmar Mammadyarov and Foreign Minister of Saudi Arabia Adel Al-Dzhubeyrom had a telephone conversation on the question of accession of Azerbaijan to the Islamic coalition," he said.
Hajiyev said that according to the laws of Azerbaijan the country's participation in any structure should be considered from the standpoint of the requirements of internal procedures.