Վրաստանը հնարավոր է համարում Ռուսաստանի հետ հանդիպումը
Ռուսաստանի և Վրաստանի  ներկայացուցիչների միջև բարձր մակարդակով հանդիպումը հավանական է: Այս մասին հայտնել է  Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեն:
«Ես կարծում եմ, որ չպետք է հանդիպել միայն հանդիպելու համար:  Դրա համար պետք է նախօրոք պատրաստվել: Մենք չունենք դիվանագիտական ​​հարաբերություններ: Սակայն տնտեսական ոլորտում 2012 թ-ից տեղի են ունեցել բազմաթիվ փոփոխություններ ... Եթե հնարավորություն ընձեռվի, ապա հանդիպմանը պետք է պատրաստ լինել, որպեսզի այն բերի արդյունքներ», - ասել է Կալաձեն լրագրողներին:
Վրաստանի վարչապետի կարծիքով Պուտինի հայտարարությունը Վրաստանի հետ վիզաների վերացման վերաբերյալ քայլ է ճիշտ ուղղությամբ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ամենամյա մեծ մամուլի ասուլիսում հայտարարել էր, որ Մոսկվան պատրաստ է վերացնել վիզային ռեժիմը Վրաստանի հետ:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանը Ռուսաստանի հետ խզել է դիվանագիտական ​​հարաբերությունները՝ ի պատասխան նրա, որ Մոսկվան 2008 թ. օգոստոսին ճանաչել է  Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի անկախությունը:

Грузия готова провести встречу с Россией
Вице-премьер Грузии, министр энергетики Каха Каладзе заявил о возможности проведения встречи высокого уровня представителей России и Грузии.
''Думаю, не должна быть встреча ради встречи. Для этого необходима подготовка. У нас нет дипломатических отношений. Однако в экономическом направлении с 2012 года произошло много изменений… если будет возможность, встреча должна подготовиться, чтобы она принесла результат'', - заявил Каладзе журналистам.
По словам премьера Грузии, слова Путина об отмене виз с Грузией - шаг в правильном направлении, передает РИА Новости.
Напомним: президент РФ Владимир Путин на большой ежегодной пресс-конференции в четверг заявил, что Москва готова отменить визовый режим с Грузией.
Грузия разорвала дипотношения с РФ в ответ на признание Москвой независимости Абхазии и Южной Осетии в августе 2008 года, после вооруженной агрессии Тбилиси против Цхинвала.