Վրաստանը հնարավոր է համարում Ռուսաստանի հետ հանդիպումը
Ռուսաստանի և Վրաստանի  ներկայացուցիչների միջև բարձր մակարդակով հանդիպումը հավանական է: Այս մասին հայտնել է  Վրաստանի փոխվարչապետ, էներգետիկայի նախարար Կախա Կալաձեն:
«Ես կարծում եմ, որ չպետք է հանդիպել միայն հանդիպելու համար:  Դրա համար պետք է նախօրոք պատրաստվել: Մենք չունենք դիվանագիտական ​​հարաբերություններ: Սակայն տնտեսական ոլորտում 2012 թ-ից տեղի են ունեցել բազմաթիվ փոփոխություններ ... Եթե հնարավորություն ընձեռվի, ապա հանդիպմանը պետք է պատրաստ լինել, որպեսզի այն բերի արդյունքներ», - ասել է Կալաձեն լրագրողներին:
Վրաստանի վարչապետի կարծիքով Պուտինի հայտարարությունը Վրաստանի հետ վիզաների վերացման վերաբերյալ քայլ է ճիշտ ուղղությամբ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը ամենամյա մեծ մամուլի ասուլիսում հայտարարել էր, որ Մոսկվան պատրաստ է վերացնել վիզային ռեժիմը Վրաստանի հետ:
Հիշեցնենք, որ Վրաստանը Ռուսաստանի հետ խզել է դիվանագիտական ​​հարաբերությունները՝ ի պատասխան նրա, որ Մոսկվան 2008 թ. օգոստոսին ճանաչել է  Աբխազիայի և Հարավային Օսիայի անկախությունը:

Georgia Ready to Hold a Meeting with Russia
Georgian Deputy Prime Minister, Minister of Energy Kakha Kaladze declared about the possibility of holding a high-level meeting of representatives of Russia and Georgia.
''I think it should not be a meeting for the sake of meeting. This requires preparation. We do not have diplomatic relations. However, in the economic area in 2012 many changes took place... If possible, the meeting should be prepared so that it recorded results,'' Kaladze told the reporters.
According to Kaladze, Putin's words on the abolition of visas for Georgia is a step in the right direction, RIA Novosti reports.
It should be noted that during the annual press conference on Thursday Russian President Vladimir Putin said that Moscow is ready to abolish visa regime with Georgia.