ԻՊ-ի ինքնահռչակ խալիֆը զգուշացնում է ծանր ժամանակների մասին
Իսլամական պետության ինքնահռչակ խալիֆ Աբու Բաքր ալ Բաղդադին նոր ձայնային հաղորդագրության մեջ զգուշացրել է սպասվող դժվարին ժամանակների մասին՝  ասելով, որ «ամբողջ աշխարհն»  է միավորվել «Իսլամական պետության» դեմ:
Ալ-Բաղդադիի 24-րոպեանոց հաղորդագրությունը, որն առաջինն է մայիս ամսից հետո, հավանաբար ձայնագրվել է վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում: Իսլամական պետության առաջնորդը խոսում է «ընդհանուր պատերազմի» մասին, որտեղ «խալիֆաթը» դեմ է դուրս եկել Արևմուտքին, Ռուսաստանին և նրանց արաբ դաշնակիցներին՝ մասնավորապես Սաուդյան Արաբիային:  Ձայնագրությունը հրապարակվել է  շաբաթ օրը Իսլամական պետության Al-Furqan լրատվամիջոցի կողմից, հաղորդում է CNN-ը:
«Մի զարմացեք Իսլամական պետության դեմ պայքարող անհավատ ազգերի և խմբերի հանդիպումներով... Եթե մեզ սպանում են և մեր վերքերը բազմաթիվ են, և եթե խնդիրներն են կուտակվում մեր դեմ, և դժվարությունները մեծ են, ապա դա նույնպես զարմանալի չէ»,- ասում է Ալ Բաղդադին:

The self-proclaimed caliph of the Islamic State Abu Bakr al Baghdadi has warned in a new audio message of difficult times for IS ahead, saying "the whole world" is united against the Islamic State.
Al-Baghdadi's 24-minute message (his first since May) is likely to have been recorded in the past two weeks. The ISIS leader talks of a "general war" in which the "caliphate" is up against the West, Russia and their Arab allies particularly Saudi Arabia. The recording was released Saturday by ISIS' Al-Furqan Media, CNN reports.
"Do not be amazed by the meeting of the nations of disbelief and groups against the Islamic State…If we are killed and the wounds are numerous and the problems amassed against us and the hardships are great, then it is no surprise either," says al Baghdadi in the audio.