Բավարիայի վարչապետը վերջնագիր է ներկայացրել Անգելա Մերկելին
Բավարիայի վարչապետ Հորստ Զեհովերը վերջնագիր է ներկայացրել կանցլեր Անգելա Մերկելին` պահանջելով լուծել փախստականների հոսքի հետ կապված խնդիրները:
Ըստ նրա` առաջիկա 14 օրվա ընթացքում բավարական իշխանությունները հանդես կգան կառավարությանն ուղղված կոչով` սահմանին իրավապահ մարմինների աշխատանքի վերականգնման պահանջով: Հակառակ դեպքում` տեղական կառավարությունը սպառնացել է դիմել Սահմանադրական դատարան:
Ըստ լրավամիջոցների` Զեհովերը նման կերպ հասկացնել է տվել, որ պատրաստ է դաշային կառավարության հետ առճակատման` սահմաններին վերահսկաողության վերականգնման խնդրի հետ կապված:

Баварский премьер направил ультиматум Ангеле Меркель
Премьер-министр Баварии Хорст Зеехофер направил канцлеру ФРГ Ангеле Меркель очередной ультиматум, требуя решить проблему наплыва беженцев, пишет Der Spiegel.
По его словам, в ближайшие 14 дней баварские власти выступят с призывом к правительству восстановить на границе действия правовых норм. В противном случае земельное правительство подаст в Федеральный конституционный суд.
Зеехофер дал понять, что готов к обострению конфликта с федеральным правительством по поводу контроля в отношении мигрантов на границах.